Krema za piškote

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

tema odprta - 21. apr 2005 10:27 | ogledi: 11.438 | odgovori: 7

Čao,

zanim me, če ima kdo kak dober recept za kremo za piškote, po možnosti čokoladno ali lešnikovo, ki bi jo lahko uporabila namesto marmelade za lepljenje piškotov? Sem že poskusil z raznimi "eurocrem" namazi, pa ni najboljše, ker če bolj na debelo namažeš, niso povsem zlepljeni oz. krema ni trdna, kompaktna, pa tudi packa se iz luknjic na piškotih.

Hvala

Lep pozdravček, S.

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

21. apr 2005 10:32

Najenostavneje je skuhat (lahko malo slajši) puding iz polovice ali 2/3 originalne količine mleka (3/8 litra daš) in ga ohladit, potem pa vanj vmešat dobro stepeno maslo ali margarino, lahko stepeš skupaj s par žlicami sladkorja v prahu, če imate radi bolj sladko. Krema je dobra ampak zelo nasitna. Za čokoladno kremo lahko skuhaš čokoladni puding, ki mu dodaš še par rebr čokolade (jedilne), ko je še vroč, da se lepo stopi. Za lešnikovo pa vzemi vanilijev puding in vanj vmešaj lešnike (mlete, seveda) Sicer je pa fajn čokoladno smetanova krema - lahko ju skup kuhaš, ohladiš in stepeš ali pa stepeš smetano in vanju previdno vmešaš stopljeno in ohlajeno, a še tekočo čokolado. Veri

terlikar 1  

član od: 10.3.2005

sporočila: 994

21. apr 2005 11:41

Poglej k išlerjem ali zimskim kolesom,mogoče ti bosta kremi ustrezali. Bernarda

631141  

član od: 14.11.2003

sporočila: 612

21. apr 2005 12:21

Moj predlog, ki pa je seveda maslen in upam, da mi ga ne bo kdo vrgel v glavo : 25 dag masla, 10 dag mlete čokolade in 10 dag sladkorja, lahko dodaš en rumenjak. Je pa dalj časa obstojno brez rumenjaka. Vse skupaj penasto vmešaš in uporabiš za namaz. Jaz uporabljam to kremo, kadar so piškoti bolj malo namazani, če pa delam išlarje pa uporabim naslednje kreme : http://www.kulinarika.net/baze/recept.asp?ID=4042 http://www.kulinarika.net/baze/recept.asp?ID=3752 http://www.kulinarika.net/baze/recept.asp?ID=3636 Lep pozdrav, Klavdija

ajetam  

član od: 28.6.2004

sporočila: 272

22. apr 2005 7:29

Ker nimamo radi krem z maslom ali margarino, za lepljenje keksov uporabljam kremo, ki jo pripravim iz stopljene čokolade, kateri primešam kokosovo moko. Lepo zgleda, če imaš rjave kekse, vmes pa daš belo kremo (bela čokolada in kokosova moka - količine so po občutku). Po vrhu kekse "okrasim" s črtami iz stopljene temne čokolade (čokolado stopim, jo dam v vrečko, na kateri je majhna luknjica in nato pustim domišljiji prosto pot.

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

22. apr 2005 10:25

Super, hvala. Pa še nove modelčke imam, to bodo super piškotki. Mene maslena krema pri piškotih nič ne moti, le pri tortah imamo raje smetanove zadeve. Lep pozdravček, S.

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

22. apr 2005 16:52

SKUHAM ČOKOLADNI puding k vročemu dodam 5 dak čokolade ,5 dak masla in 1 veliko žlico ruma .Ohladimo in veselo na delo . lp Marta

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

23. apr 2005 10:33

Jaz delam takole: Čokoladni nadev: 200 ml sladke smetane (lahko navadne ali raslinske ali pol pol, lahko tudi 50 ml več, odvisno od tega kako trdo se stepa) 200 g jedilne čokolade (ali bele čokolade ali pol pol) 100 g nutelle (lahko tudi brez, nutella pa da malo lešnikovo čokoladen okus) 100 g maskarponeja sladkor v prahu po okusu (odvisno kako sladka je čokolade, ali če uporabiš rastlinsko smetano, ki je že sladka) Smetano in čokolado raztopiš na blagem ognju, dodaš sladkor v prahu (lahko tudi brez, odvisno kako sladko imaš rada). Greješ da je lepo tekoče, da ni koščkov čokolade. Ohladiš. Lahko čez noč v hladilniku manj časa v zamrzovalniku (pazi, da ne zamrzne, večkrat moraš premešati). Ko je lepo hladno stepeš, da postane malo svetlejše in naraste. Primešeš nutello in maskarpone in to je to. Če polniš piškote naj bo krema ohlajena, da ti ne bo lezla ven. Enak nadev uporabljam za čokoladno torto samo malo večje količine. Če delamo z belo čokolado potem nutelle ne dodam (da je lepe bele barve), lahko daš zraven malo kokosove moke in mletih mandljev (ko skuhaš čokolado in smetano, ampak daš malo več smetane, ker jo kokos malo popije). jade

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti